ZŠ Mutějovice
Základní školaMutějovice

Školská rada

Při základních, středních a vyšších odborných školách se zřizuje školská rada. Školská rada je orgán školy umožňující zákonným zástupcům nezletilých žáků, zletilým žákům a studentům, pedagogickým pracovníkům školy, zřizovateli a dalším osobám podílet se na správě školy.

Radu školy zřizuje zřizovatel, který zároveň stanoví počet jejích členů a vydá její volební řád. Třetinu členů školské rady jmenuje zřizovatel, třetinu volí zástupci nezletilých žáků a třetinu volí pedagogičtí pracovníci dané školy. Členem školské rady nemůže být ředitel školy. Nezvolí-li zákonní zástupci nezletilých žáků stanovený počet členů školské rady ani na základě opakované výzvy, jmenuje zbývající členy školské rady ředitel školy.

Funkční období členů školské rady je tři roky. Zasedání školské rady svolává její předseda. Ředitel školy nebo jím pověřený zástupce je povinen zúčastnit se zasedání školské rady na vyzvání jejího předsedy. Ředitel školy je povinen umožnit školské radě přístup k informacím o škole, zejména k dokumentaci školy.

Složení rady školy

Za OÚ: Kateřina Bláhová, Eva Jaššová, Martin Pinka

Za ZŠ: Lenka Alberovská, Andrea Nobilisová, Markéta Šnoblová

Za rodiče: Ladislava Bezuchová, Pavla Konopásková, Markéta Riegerová

Svátek má René

dnes, neděle 28. 11. 2021
mírné sněžení 0 °C -2 °C
pondělí 29. 11. zataženo 2/-3 °C
úterý 30. 11. déšť se sněhem 1/-2 °C
středa 1. 12. slabý déšť 5/2 °C

28.11.2021 11:55

0 °C

Když ještě v listopadu hřmívá, úrodný rok nato bývá.

Padá-li sníh ve velkých a širokých vločkách, přijde obleva.

Zápis do 1. ročníku

Zápis do 1. ročníku online