ZŠ Mutějovice

Základní škola Mutějovice

Husova 245,

270 07 Mutějovice

ZŠ Mutějovice je umístěna v krásné krajině zvané Poddžbánsko. Je současně spádovou školou pro obce Krupá, Hředle, Nesuchyně a Lhota pod Džbánem. Zřizovatelem školy je Obec Mutějovice.

V areálu školy se nachází hlavní dvoupatrová budova, školní hřiště, školní zahrada, budova školní dílny a budova školní družiny. V hlavní budově jsou umístěny třídy, jedno oddělení školní družiny a školní jídelna.

Základní škola je školou s 1. a 2. stupněm vzdělávání. Vyučování probíhá podle ŠVP „Otevřená škola“. Ve škole jsou také vzděláváni žáci se speciálními vzdělávacími potřebami, kteří jsou integrováni do tříd základní školy. Pozornost je věnována i žákům nadaným.

Škola využívá kromě kmenových tříd také odborné učebny fyziky a chemie, informatiky a pracovního vyučování. Dále má škola k dispozici žákovskou knihovnu, která byla ve školním roce  2011-2012 nově zrekonstruována, a školní kuchyňku. Výuka tělesné výchovy probíhá ve školní tělocvičně a sokolovně, využívána jsou také 2 venkovní hřiště.

Pedagogický sbor tvoří 13 pedagogických pracovníků. Všichni členové sboru se pravidelně zúčastňují akcí a seminářů v rámci dalšího vzdělávání pedagogických pracovníků. Ve sboru pracuje výchovný poradce, metodik prevence sociálně patologických jevů a koordinátor ŠVP. K zajištění chodu školy nemalou měrou přispívají 3 provozní zaměstnanci a 3 zaměstnanci ve školní jídelně.

Vybavení školy se průběžně modernizuje, k čemuž škola využívá různé projekty financované Evropskou unií a dalšími subjekty.

Budova ZŠ Mutějovice

Svátek má Iva

dnes, středa 1. 12. 2021
čtvrtek 2. 12. déšť se sněhem 5/-1 °C
pátek 3. 12. skoro jasno 1/-3 °C
sobota 4. 12. mírné sněžení 1/-3 °C

1.12.2021 19:52

7 °C

Když v prosinci mrzne a sněží, úrodný rok na to běží.

O svatém Edmundu Kampiáně ledový vítr fičí ze stráně.

Zápis do 1. ročníku

Zápis do 1. ročníku online