Základní škola Mutějovice

Husova 245,

270 07 Mutějovice

ZŠ Mutějovice je umístěna v krásné krajině zvané Poddžbánsko. Je současně spádovou školou pro obce Krupá, Hředle, Nesuchyně a Lhota pod Džbánem. Zřizovatelem školy je Obec Mutějovice.

V areálu školy se nachází hlavní dvoupatrová budova, školní hřiště, školní zahrada, budova školní dílny a budova školní družiny. V hlavní budově jsou umístěny třídy, jedno oddělení školní družiny a školní jídelna.

Základní škola je školou s 1. a 2. stupněm vzdělávání. Vyučování probíhá podle ŠVP „Otevřená škola“. Ve škole jsou také vzděláváni žáci se speciálními vzdělávacími potřebami, kteří jsou integrováni do tříd základní školy. Pozornost je věnována i žákům nadaným.

Škola využívá kromě kmenových tříd také odborné učebny fyziky a chemie, informatiky a pracovního vyučování. Dále má škola k dispozici žákovskou knihovnu, která byla ve školním roce  2011-2012 nově zrekonstruována, a školní kuchyňku. Výuka tělesné výchovy probíhá ve školní tělocvičně a sokolovně, využívána jsou také 2 venkovní hřiště.

Pedagogický sbor tvoří 13 pedagogických pracovníků. Všichni členové sboru se pravidelně zúčastňují akcí a seminářů v rámci dalšího vzdělávání pedagogických pracovníků. Ve sboru pracuje výchovný poradce, metodik prevence sociálně patologických jevů a koordinátor ŠVP. K zajištění chodu školy nemalou měrou přispívají 3 provozní zaměstnanci a 3 zaměstnanci ve školní jídelně.

Vybavení školy se průběžně modernizuje, k čemuž škola využívá různé projekty financované Evropskou unií a dalšími subjekty.

Budova ZŠ Mutějovice

Svátek má Josef

skoro jasno 10 °C -2 °C
středa 20. 3. zataženo 14/3 °C
čtvrtek 21. 3. slabý déšť 13/7 °C

19.3.2024 03:03

-0.5 °C

-3.0 °C

Březen - za kamna vlezem.

Svatého Josefa vítr z Moravy - bude hodně trávy, a když z polské strany - bude zrní i slámy.

...a čarodějů