ZŠ Mutějovice

Základní škola Mutějovice

Husova 245,

270 07 Mutějovice

ZŠ Mutějovice je umístěna v krásné krajině zvané Poddžbánsko. Je současně spádovou školou pro obce Krupá, Hředle, Nesuchyně a Lhota pod Džbánem. Zřizovatelem školy je Obec Mutějovice.

V areálu školy se nachází hlavní dvoupatrová budova, školní hřiště, školní zahrada, budova školní dílny a budova školní družiny. V hlavní budově jsou umístěny třídy, jedno oddělení školní družiny a školní jídelna.

Základní škola je školou s 1. a 2. stupněm vzdělávání. Vyučování probíhá podle ŠVP „Otevřená škola“. Ve škole jsou také vzděláváni žáci se speciálními vzdělávacími potřebami, kteří jsou integrováni do tříd základní školy. Pozornost je věnována i žákům nadaným.

Škola využívá kromě kmenových tříd také odborné učebny fyziky a chemie, informatiky a pracovního vyučování. Dále má škola k dispozici žákovskou knihovnu, která byla ve školním roce  2011-2012 nově zrekonstruována, a školní kuchyňku. Výuka tělesné výchovy probíhá ve školní tělocvičně a sokolovně, využívána jsou také 2 venkovní hřiště.

Pedagogický sbor tvoří 13 pedagogických pracovníků. Všichni členové sboru se pravidelně zúčastňují akcí a seminářů v rámci dalšího vzdělávání pedagogických pracovníků. Ve sboru pracuje výchovný poradce, metodik prevence sociálně patologických jevů a koordinátor ŠVP. K zajištění chodu školy nemalou měrou přispívají 3 provozní zaměstnanci a 3 zaměstnanci ve školní jídelně.

Vybavení školy se průběžně modernizuje, k čemuž škola využívá různé projekty financované Evropskou unií a dalšími subjekty.

Budova ZŠ Mutějovice

Svátek má Viola

dnes, středa 25. 5. 2022
déšť 19 °C 10 °C
čtvrtek 26. 5. oblačno 18/8 °C
pátek 27. 5. slabý déšť 17/9 °C
sobota 28. 5. oblačno 15/6 °C

25.5.2022 06:13

13 °C

Májová vlažička - naroste travička, májový deštíček - poroste chlebíček.

Jak na Urbana bývá, takové pak rolník setí mívá.

Zápis do 1. ročníku

Zápis do 1. ročníku online