ZŠ Mutějovice
Základní školaMutějovice

Výuka žáků se speciálními vzdělávacími potřebami

Pokud byly u žáků zjištěny na základě speciálně pedagogického, popřípadě psychologického vyšetření speciální vzdělávací potřeby, pak se speciální vzdělávání všem těmto žákům poskytuje. Toto vyšetření provádí pedagogicko-psychologická poradna a speciálně pedagogické centrum.

Žákům se speciálními vzdělávacími potřebami je věnována péče během výuky i mimo ni. Pokud se jedná o tzv. integrovaného žáka ,musí rodiče těchto žáků požádat ředitele školy o vzdělávání podle individuálního vzdělávacího plánu. Integrovaní žáci mají možnost při vyučování používat kompenzační pomůcky. Žáci také docházejí na PEDAGOGICKOU INTERVENCI nebo PŘEDMĚT SPECIÁLNĚ PEDAGOGICKÉ PÉČE, které probíhají ve škole 1x týdně a jsou zaměřeny na individuální potřeby žáka /např. nácvik čtení, rozvoj grafomotoriky, zvyšování koncentrace pozornosti a soustředění, procvičování učiva/. Ke všem těmto žákům je přistupováno individuálně. Individuální přístup spočívá v toleranci obtíží, mírnějším hodnocení a klasifikaci, dopomoci učitele, povzbuzení a vytvoření takových podmínek, aby všichni tito žáci mohli podat co nejlepší výkon.

Žáci nadaní a žáci mimořádně nadaní

Nadaným žákům a mimořádně nadaným žákům je samozřejmě věnována také individuální péče. Na základě doporučení pedagogicko psychologické poradny se mohou tito žáci vzdělávat podle individuálního vzdělávacího programu, který je vypracován podle platných osnov a je obohacen o rozšiřující učivo.

Svátek má Lumír

dnes, středa 28. 2. 2024
zataženo 7 °C 3 °C
čtvrtek 29. 2. skoro jasno 11/1 °C
pátek 1. 3. oblačno 12/4 °C
sobota 2. 3. slabý déšť 10/8 °C

28.2.2024 03:53

ONLINE:1
DNES:36
TÝDEN:467
CELKEM:1069385

Únorová voda - pro pole škoda.

Rampouchy na stříšce - hojnost mléka v dížce.

Zápis do 1. ročníku

Zápis do 1. ročníku online