Vánoční jarmark a kavárna

2019

V úterý 10. prosince uspořádala naše škola již tradiční Vánoční jarmark a kavárnu.

V pondělí ráno se začalo vyrábět, nejdříve si děti musely najít svoji skupinku vedenou jedním z dospělých, seznámit se s kolegy z ostatních tříd, zjistit, co vlastně budou vyrábět a jak. Po půl hodině už byla každá místnost v budově školy obsazená jednou skupinou a všichni pilně pracovali. Vyráběly se svícny ze dřeva, klasické, skleněné, „peklo“ se nepečené cukroví a chystalo se cukroví „dodělej si doma“, zdobily se perníkové chaloupky, krásné stromečky plné ozdob, vyráběla se „mejdlíčka“ a sůl do koupele, natíraly se květináčky, aby z nich děti udělaly anděly, sněhuláky a další skupinka je použila k sázení rýmovníku.

V úterý dostaly děti za úkol vyzdobit svůj stánek v sokolovně, vyzkoušet svoje vystoupení, a pak už jen netrpělivě čekaly na rodiče a prarodiče, kterým předvedly pečlivě nazkoušené vánoční písničky, básničky a tanečky.

Rodičů, prarodičů a kamarádů byla nakonec plná sokolovna. Všichni jsme společně „nasáli“ vánoční atmosféru, zakousli výbornou vánočku našich šikovných paní kuchařek a koupili si hodně výrobků. Část peněz z prodeje bude použita na charitativní účely.

MOC DĚKUJEME!!

odkaz na fotky ve fotogalerii.............zde

odkaz na videogalerii ......................zde

Datum vložení: 30. 12. 2019 0:00
Datum poslední aktualizace: 30. 12. 2019 0:00

Svátek má Alexej

dnes, pátek 3. 5. 2024
sobota 4. 5. déšť 18/8 °C
neděle 5. 5. déšť 17/9 °C
pondělí 6. 5. slabý déšť 18/9 °C

3.5.2024 07:05

Když máj vláhy nedá, červen se předá.

Svatý Kříž, ovčí střiž.

Exkurze v Techmánii Plzeň