Tygr ussurijský se představil našim dětem

21.11. 2013

Ve čtvrtek 21. 11. 2013 navštívil naši školu pan Kaňa se svým sedmiměsíčním tygříkem. Pan Kaňa se s tygříkem Bobem nejprve představil menším dětem ze školky a 1. stupně, potom jsme na řadu přišli my velcí. Kolega pana Kani nám tygříka představil a mluvil o tom, kde a jak tygři žijí, čím se živí, ptal se nás dětí a my jsme se snažili odpovídat. Všechno o tygrech věděl náš spolužák Michal Mašát a dostal od obou pánů chovatelů velkou pochvalu. Pan Kaňa chová doma ještě medvědy, ocelota a lva a cvičí je pro potřeby filmu. Byli jsme nadšení, nejvíce se nám líbilo, jak pan Kaňa odměňoval Boba šlehačkou ve spreji.

fotky ........zde

Něco o tygrovi:

Tygr je kočkovitá šelma žijící samotářsky. Vyskytuje se téměř po celé Asii.  Mezi žijící poddruhy patří tygr ussurijský, tygr bengálský, tygr sumaterský a tygr indočínský.  Tygr se živí prasaty, jelení zvěří, opicemi, a když není potrava, nepohrdne ani hmyzem. Tygr loví převážně v noci a ze zálohy.  Dokáže najednou spořádat až 40kg masa. Tygr ussurijský je se svými 3,3 m délky a 300 kg největší kočkovitá šelma světa. Jeho skus je až 350kg/cm2. Tygr má zbarvení přizpůsobené k lovu například ty černé pruhy znázorňují větve a stíny. Černé uši s bílou tečkou mají odstrašit případného soka, proto se jim říká falešné oči. Značení teritoria má dvě podoby, buď počůráním stromů, nebo škrábáním kůry stromů, při kterém vymačkává ze žlázek na zápěstí pižmo, podrápaná kůra byla nalezena dokonce ve čtyřech metrech.

žáci 9. ročníku

Datum vložení: 1. 12. 2013 0:00
Datum poslední aktualizace: 1. 12. 2013 0:00

Svátek má Blahoslav

dnes, úterý 30. 4. 2024
skoro jasno 24 °C 10 °C
středa 1. 5. skoro jasno 19/12 °C
čtvrtek 2. 5. slabý déšť 20/11 °C

30.4.2024 05:04

Sníh dubnový hnojí, březnový tráví.

Je-li v dubnu krásně a povětří čisté, bude květen nepříjemný jistě.