Den dětí

Oslava dne dětí

Dětský den

Jako vždy Den dětí začal asi stejně. Ráno jsme se všichni sešli před školou a začali si stěžovat na počasí. Tohle počasí nás stálo den plný zážitků venku. Tak jsme tedy šli do školy, všichni s nepříliš dobrou náladou a nejvíc my, deváťáci. Setkali jsme se ve třídě a pomalu si sháněli děti,které patřily do našeho družstva. Děti, které to zažívaly poprvé, samozřejmě koukaly, co se děje a kam mají jít. Člověk se pomalu za těch 9 let, co Den dětí zažívá, naučí jednu věc, a to hned se skamarádit s malými, jinak se ty děti bojí a nevědí, co mají a nemají dělat.
Poté, co naše týmy byly pohromadě, se rozjela akce „Toto stanoviště je moje“ . Každý se s týmem rozeběhl k nějakému stanovišti. Že to bylo ve škole, to se nakonec ztratilo a každý se zabavil. Malé děti se nakonec ukázaly být přínosem pro družstvo. Zvládly i těžké úkoly a to dokazuje, že i když jsou malé, tak se rychle učí a to je jejich výhoda. Soutěže byly dobře propracované a moc se nám líbily, i když velkým klukům to občas přišlo trapné. Ale to jsou prostě kluci, a tak to už ostatní neřešili. Moc se nám líbily soutěže jako hádání slov u paní učitelky Staňkové nebo české filmové pohádky u paní učitelky Holečkové. Pohádky každého asi dost ochudily o body, protože v dnešní době na ně už moc lidí nekouká. Dále tam byly soutěže jako házení kroužků, slalom s míčkem, překonávání řeky, vratké břemeno, rybolov, nasávaná, hudební nástroje, slalom dvojic s míčem a sázení brambor.
V 9:45 jsme se šli všichni „přejíst“ obřími koláči, které byly jako vždy nejlepší. Pak jsme dokončili soutěže a čekalo se na výsledky. Jako první se umístili Gangsteři pod vedením Lukáše Tupého, jako druzí Čudmeni pod vedením Tomáše Čudy a jako třetí Satánci pod vedením Romana Sattlera. Ostatní týmy ale nezoufaly, dostaly také sladkou odměnu. Na některých dětech byl vidět smutek a zklamání, ale kapitáni jim dokázali úsměvy rozzářit a stačila k tomu jen dvě slova – sportovní den. Všichni se na něj těšíme a doufáme, že tam bude naše družstvo lepší. A tak jsme sice my ostatní nebyli ani první, ani druzí, ani třetí ale už se těšíme na den, kdy to tak bude.
                                                                                     Fanda Difko,9.třída

fotky ve fotogalerii ........zde

Datum vložení: 4. 6. 2013 0:00
Datum poslední aktualizace: 4. 6. 2013 0:00

Svátek má Robert

dnes, pondělí 29. 4. 2024
oblačno 20 °C 9 °C
úterý 30. 4. jasno 23/9 °C
středa 1. 5. jasno 20/12 °C
čtvrtek 2. 5. slabý déšť 21/12 °C

29.4.2024 08:04

Sníh dubnový hnojí, březnový tráví.

Na Petra mučedníka je dobře vysazovat zelí na pole.