Dětský den 2014

Soutěže ke Dni dětí

Den dětí

V posledních letech se vytváří jakási zvláštní tradice. Přestože v květnu bývají i velká vedra, na oslavy svátku dětí je zima a ošklivo. Učitelský sbor se sice ve čtvrtek 29. května schází ráno k poradě, ale není o čem jednat. Venku je chladno a prší, prší …                                                                           Náladu si ale kazit nedáme a připravený program začíná uvnitř školní budovy. Chodby, třídy a tělocvična jsou místy, na kterých celé dopoledne probíhají různé soutěže, ,,boje“ jednotlivců se sebou samými i ..boje na dálku“ se soupeři z jiných družstev.

Těch družstev je 15, vedoucími jsou žáci 9. ročníku a členy jejich mladší spolužáci z ostatních osmi tříd. Na všechny čekají nejrůznější disciplíny – tajemná krabice se zkouškou hmatu, pokusy o co nejpřesnější hod na cíl, lanové bludiště, poznávání rostlin, hádání slov v Kufru, lov rybiček, zkouška rovnováhy, posouvání míčku lžící bez pomoci rukou a další. Napětí a snahu uspět co nejlépe a pro své družstvo získat body doprovází smích, legrace a dobrá nálada. K výsledku týmu přispívá každý bez ohledu na věk.

,,Bojové nasazení“ přerušuje jen svačina. Na všechny čekají koláče velké jak kola od vozu – měkoučké těsto, mák, povidla, jablka, tvaroh, rozinky a mandle – chutnají skvěle a dík za ně patří našim kuchařkám.

Po svačině dál pokračuje zápolení. Dobojováno je v půl dvanácté. Družstva odcházejí na oběd a ve sborovně se pilně počítají body. Dopoledne je zakončeno slavnostním vyhlášením výsledků. Není ale důležité, kdo byl první, druhý, osmý nebo dvanáctý. Bavili se všichni a sladká odměna byla také pro každého. Ti nejlepší měli navíc diplomy.

Co říci závěrem? Nikdo si ani nevzpomněl, že venku prší. A aniž si to mnozí uvědomili, učili se celé dopoledne. Ne čtení, psaní a počítání, ale spolupráci, přátelství, ohleduplnosti a odpovědnosti.

Fotky ve fotogalerii   ......... odkaz zde

Datum vložení: 30. 5. 2014 0:00
Datum poslední aktualizace: 30. 5. 2014 0:00

Svátek má Blažena

dnes, pátek 10. 5. 2024
zataženo 18 °C 7 °C
sobota 11. 5. zataženo 18/7 °C
pondělí 13. 5. jasno 21/7 °C

10.5.2024 03:05

TÝDEN:1971

Když máj vláhy nedá, červen se předá.

Není-li květen ani příliš studený, ani mokrý, naplňuje stodoly i sudy.