Vánoční kavárna a jarmark 2013

vystoupení našich žáků s prodejem vánočních výrobků

Vánoční jarmark a kavárna                                                                     aneb malé zamyšlení nad jedním cizím slovem

Na začátek mi dovolte otázku. Je to málo nebo hodně zaplatit někomu rok studia? Někomu, kdo není z vaší rodiny, dokonce ho ani osobně neznáte.

Děti z naší školy to dělají již 7 let. Mnozí z dnešních prvňáčků ještě ani nebyli na světě, když tehdejší žáci přišli s myšlenkou zapojit se do akce katolické charity a ,,adoptovat na dálku“ indického chlapce. A při rozhodování, kde a jak získat finanční prostředky, zvítězil nápad vánočních dílen a následného prodeje výrobků na jarmarku. Později přišla vánoční kavárna. A protože jsme se nemohli rozhodnout, co je lepší, spojili jsme jarmark s kavárnou.

A letos? 12. prosince ve 3 hodiny odpoledne se otevřel vchod mutějovické sokolovny a návštěvníci z řad rodičů i široké veřejnosti mohli dovnitř. Vítal je slavnostně vyzdobený sál, příjemné posezení u upravených stolků, možnost zakoupit u baru kávu či vánoční punč a ochutnat vynikající vánočky našich kuchařek. Všechny ale nejvíc lákaly vyzdobené stánky s vánočním zbožím. Tradiční cukroví, věnce, svícny, ozdoby z různých materiálů, svíčky a další výrobky přitahovaly kupující. A k tomu rozzářené oči těch nejmenších vyjadřující obrovskou radost z každého prodaného kousku. A tak některé stánky již brzy po začátku hlásily vyprodáno.

Následovalo kulturní vystoupení, kde děti předvedly vánoční zvyky a tradice různých evropských zemí, a to nejen v českém jazyce.

Odpoledne pak pokračovalo pro mnohé zúčastněné posezením a popovídáním si s přáteli a známými, klidným zastavením se v uspěchané předvánoční době. Myslím, že všichni, rodiče i děti, odcházeli domů spokojeni. Někteří se již těšili na příští rok.

A to cizí slovo z nadpisu? Je to solidarita. Slovo, které naši nejmenší neumějí ještě přečíst ani napsat. Mnozí ze starších žáků ho možná neumí vysvětlit. Ale úplně všichni ho uskutečňují v praxi.

A ještě připomenutí na závěr: fotografie z vánočních dílen i jarmarku naleznete v naší školní fotogalerii.

Datum vložení: 29. 12. 2013 0:00
Datum poslední aktualizace: 29. 12. 2013 0:00

Svátek má Rostislav

sobota 20. 4. mírné sněžení 4/-1 °C
neděle 21. 4. polojasno 6/-3 °C
pondělí 22. 4. oblačno 7/-3 °C

19.4.2024 02:04

-0.7 °C

Březen - za kamna vlezem, duben - ještě tam budem.

Když stromy v dubnu odkvetou, hojně ovoce ponesou.

Vánoční jarmark 2008