Školní Akademie 2014

aneb Loučení s 9. ročníkem

Akademie

S přibližujícím se koncem školního roku vzrůstalo mezi žáky školy určité napětí. Nemělo nic společného se známkami či očekávanými prázdninami, ale ve vzduchu létala sdělení: ,,Už se to blíží.“ ,,Už to bude.“ ,,Ještě týden.“ Největší nervozita asi panovala mezi prvňáčky a mezi deváťáky. Mezi nejmenšími proto, že neměli přesnou představu, jak to bude vypadat. A mezi deváťáky samozřejmě proto, že šlo o AKADEMII, která navíc nese podtitul Loučení s devátým ročníkem. Tedy tu jejich. Jejich ve smyslu organizace i ve smyslu, že to jsou oni, kdo se se základní školou bude loučit.

Přípravy – i s trochou nervozity, zda se na nic nezapomnělo a zda vše klapne – skončily 24. června dopoledne a ve 13 hodin akademie v místní sokolovně začala. Po úvodním projevu paní ředitelky Mgr. M. Mrzenové se moderování chopila dvojice deváťáků – Adéla a Lukáš. První část programu byla tradičně oficiální. Třídní učitelka ing. E. Holečková seznámila přítomné s jednotlivými absolventy. Uvedla, kam směřují jejich kroky při dalším vzdělávání. Chlapcům i dívkám to ve slavnostním oblečení při dekorování moc slušelo. Nejeden rodič v hledišti zaslzel. Kytičky svým starším kamarádům předávali prvňáčci. Právě ti prvňáčci, které oni před deseti měsíci vítali ve škole. Jen jsme si při tom stačili pomyslet, jak ten čas letí.

Druhá část akademie byla zahájena tanečním vystoupením Martina Č. s partnerkou Kájou. Jejich Street Dance  s názvem Monsters sklidilo zasloužený aplaus. A následovala další čísla programu. Prvňáčci a jejich Dupy, dupy, dup, draka bolí zub. Druhý a třetí ročník se zoologickou zahradou. Osmá třída se blýskla scénkou nazvanou Moderní ženy, sedmička s tancem hasičů a šestka s pásmem televizních pořadů. Žáci čtvrté a páté třídy předvedli svoji School Dance  s Nikoliným tancem s koštětem v závěru. Všechna vystoupení byla nápaditá a líbila se, což hlediště odměňovalo hlasitým potleskem.

Závěr obstarala devátá třída. Jejich číslo neslo název Pomáda versus Rebelové. Když se na jevišti při hudbě z Pomády roztančili s deštníky chlapci v dívčích šatech, sokolovna doslova vybuchla. A k nim jako protiklad v kožených bundičkách a černých brýlích děvčata – rebelky. V tu chvíli jsme už věděli – Akademie se povedla. Spokojeni odcházeli všichni, vystupující i diváci.

A kdo si chce pěkné chvíle připomenout, ať hledá mezi obrázky naší fotogalerie. Nashledanou v dalším roce.

Datum vložení: 25. 6. 2014 0:00
Datum poslední aktualizace: 25. 6. 2014 0:00

Svátek má Marek

dnes, čtvrtek 25. 4. 2024
déšť se sněhem 9 °C -2 °C
pátek 26. 4. oblačno 15/0 °C
sobota 27. 4. skoro jasno 18/3 °C
neděle 28. 4. polojasno 20/5 °C

25.4.2024 16:04

Březen - za kamna vlezem, duben - ještě tam budem.

Po teplém Marku se často ochlazuje.

Lyžařský kroužek Pernink 2017