Noc s Andersenem

spaní ve škole s knihou

Noc s Andersenem

,,Noc s Andersenem“ – slovní spojení, které znají velmi dobře všichni žáci mutějovické školy. Tato akce na podporu dětského čtenářství se na naší škole konala ,,teprve“ popáté, ale stačila se již zařadit mezi nejoblíbenější. Také letos jsme se sešli v pátek 1. dubna v odpoledních hodinách a strávili společně noc na sobotu 2. dubna. Mottem letošního ročníku byla pohádka Malá mořská víla. Jednou z našich prvních starostí při přípravě bylo, kam se všichni vejdeme, neboť se sešlo přes 70 dětí. Jsme trochu výjimkou mezi ostatními pořádajícími organizacemi tím, že u nás se účastní jak děti prvního stupně (jako jinde), tak i žáci stupně druhého, tedy téměř celá škola od první do deváté třídy.

Menší školáci nadšeně plnili množství zajímavých úkolů – luštili kvízy, skládali obrázky, poznávali vodní živočichy, lovili rybičky, prolézali strašidelné vodní bludiště, hráli Kimovku, získávali pokládky apod. Starší pomáhali s přípravami a realizací úkolů, povzbuzovali mladší. Všichni si to užívali. Co bylo pro většinu nejzajímavější? Asi samotné spaní ve škole – pro mnohé poprvé bez rodičů a mimo domov – a všem se líbilo. Výborná nálada, která panovala, je dobře vidět i na fotografiích. Můžete je najít ve školní fotogalerii.

Závěrem se patří poděkovat všem zúčastněným i organizátorům. A nesmíme zapomenout na našeho pana starostu M. Pinku. Poskytuje nám aktivní pomoc již od prvního ročníku a vymýšlí pro děti (a často i dospělé) zajímavá překvapení. Moc děkujeme. Všichni se již těšíme na další ročník.

Účastníci Noci s Andersenem

Datum vložení: 15. 4. 2016 0:00
Datum poslední aktualizace: 15. 4. 2016 0:00

Svátek má Marek

dnes, čtvrtek 25. 4. 2024
déšť se sněhem 8 °C -2 °C
pátek 26. 4. oblačno 15/0 °C
sobota 27. 4. skoro jasno 18/3 °C
neděle 28. 4. polojasno 20/5 °C

25.4.2024 18:04

Jasný měsíc v dubnu škodí květu stromů.

Brambory sázej na svatého Marka - bude jich plná jamka.