Masopust 2017

průvod obcí a karneval

Masopust 2017

Vše začalo v 9 hodin. Šli jsme do sokolovny a začali připravovat soutěže. Každá dvojice měla jinou: kuželky, házení míčku do panáka, střelba florbalkou na bránu…Připravené byly i sladké odměny. Také jsme vymýšleli básničku, kterou měl Ondra odpoledne recitovat v sokolovně. V půl 12 jsme se začali převlékat do masek. Jen Vojta s Lukášem masku neměli, protože nesli koně.

V půl 1 začal masopustní průvod. U školy jsme se nejprve vyfotili a pak jsme vyrazili na dlouhý průvod do ulic. Nejprve šel Masopust držící svého koně, za ním jela světoznámá medvědice Minďa na svém koni a za ní jel úplně živý poník. Nejdřív jsme šli na obecní úřad za panem starostou, kde děti zazpívaly písničku a Masopust pronesl svoji řeč. Poté jsme od pana starosty obdrželi klíč od obce, dostali koláčky a šli dál. Všude, kde jsme se zastavili, nás podarovali – koblihami, sušenkami, bonbony.

Po krásné uvolňující procházce po vsi jsme došli do sokolovny. A začal rej. Ondra odstartoval jako první vláček, který se postupně prodlužoval a projel celou sokolovnou. Tančili jsme, dokud nenastal čas na soutěže. Po nich Masopust odrecitoval svoji báseň a pomalu, citlivě a se slzami v očích pohřbil basu. Poté se dočkal zaslouženého potlesku. Šli jsme „trsat “ na poslední písničku. Na konci jsme všichni odcházeli s úsměvem na tváři.

Ondra, Lukáš, Štěpánka, Jarka, Vojta, Kája, David, Domča, Alena, Míša a Marek, 9. třída

fotky ve fotogalerii ......... odkaz zde

Datum vložení: 26. 3. 2017 0:00
Datum poslední aktualizace: 26. 3. 2017 0:00

Svátek má Jiří

dnes, středa 24. 4. 2024
čtvrtek 25. 4. slabý déšť 8/0 °C
pátek 26. 4. polojasno 13/0 °C
sobota 27. 4. jasno 17/3 °C

24.4.2024 14:04

-0.6 °C

Březen - za kamna vlezem, duben - ještě tam budem.

Přijde-li před Jiřím bouře, bude dlouho za kamny dobře.