Masopust 2014

průvod obcí a karnevalový rej masek

Masopust

Dne 17. února se v Základní škole v Mutějovicích konal Masopust. Přípravy začaly hned po obědě. Poté, co se každý převlékl do své masky, jsme se sešli před školou, kde se každá třída jednotlivě vyfotila. V půl jedné začal průvod obcí v čele s koněm Jurdou, kterého vedl Masopust se slaměným kloboučkem na hlavě. První zastávka našeho masopustního průvodu byla na obecním úřadě, kde Masopust prosil starostu Mutějovic o svolení projít vsí. Od starosty jsme dostali klíč od obce a povolení k masopustním radovánkám. Po několika dalších zastávkách se naše garda odebrala do sokolovny, kde deváťáci měli pro ostatní připravené zábavné soutěže, za které si děti kupovaly drobné sladkosti a maličkosti. Na scénu poté nastoupilo naše DJ duo, které svojí mašinkou roztančilo celou sokolovnu. Na konec masopustních radovánek přišlo na řadu smutné pohřbívání basy. Někteří u tohoto obřadu dokonce brečeli. Po uklidnění všech truchlících a lehkém pouklizení sokolovny jsme se rozdělili zpátky do svých tříd, případně i převlékli. Poté si každý odešel vlastní cestou domů.

žáci 9. ročníku

Fotky ve fotogalerii........zde

Datum vložení: 24. 2. 2015 0:00
Datum poslední aktualizace: 24. 2. 2015 0:00

Svátek má Rostislav

sobota 20. 4. déšť se sněhem 4/-2 °C
neděle 21. 4. skoro jasno 7/-3 °C
pondělí 22. 4. zataženo 7/-2 °C

19.4.2024 05:04

Březen - za kamna vlezem, duben - ještě tam budem.

Když stromy v dubnu odkvetou, hojně ovoce ponesou.

Pernink 2013