Akademie 2013

aneb loučení s 9. ročníkem

AKADEMIE 2013

Stejně jako každý rok, i letos probíhalo slavnostní loučení deváťáků se školou, učiteli a mladšími spolužáky.

Po období příprav, kdy jsme psali projevy, vyráběli šerpy, nacvičovali vystoupení a připravovali sokolovnu, nadešel ten slavný den – úterý 25. června. Všichni jsme byli nervózní, celé dopoledne probíhala generálka a napětí rostlo. V jednu hodinu se shromáždili rodiče, prarodiče a kamarádi. Celým programem nás provázela moderátorská dvojice Tereza – Fanda a jako první předali slovo paní ředitelce, která přítomné seznámila s úspěchy našich spolužáků v olympiádách a sportovních soutěžích. Poté už následovalo naše rozloučení se všemi učiteli a naše třídní učitelka se loučila s námi – navlékla na nás šerpu, předala nám pamětní list a fotoročenku a od prvňáčků jsme dostali kytičku. Také my jsme naši paní učitelku překvapili, od každého z nás dostala růži a ani její, ani naše oko nezůstalo suché.

Po této oficiální části následovalo vystoupení jednotlivých tříd. Většina vystoupení byla hudební a taneční. Prvňáčci celý program zahájili s písničkou Ňam, ňam, bobík. Druháčci s páťáky tančili a zpívali jako ABBA, Michael Jackson, Village People,..Třeťáci se čtvrťáky nám zatančili Harlem shake. Sestavu aerobiku nám již tradičně předvedla Terezka Balcarková. Šestá třída nám ukázala své nemotorné slapské baletky a tanečníka street dance Martina Čudu. Sedmáci si připravili scénky na téma „Cesta kolem světa“ a zavedli nás vtipnou formou třeba na Havaj, do Mexika, Ameriky, Severní pól. Klučičí balet předvedli také osmáci, jejich vystoupení mělo název Rockyho baletky a mělo velký úspěch. Jako poslední jsme vystoupili my, deváťáci s naší parodií na písničky Tři čuníci, Bílá orchidej, Už mi lásko není 20 let, Létající Čestmír. Nejlepší představení předvedla naše moderátorská dvojice, jejich tančící matka a mimino bylo zlatým hřebem programu.

Na závěr jsme předali klíč od školy zástupcům osmého ročníku, Jirkovi a Lukášovi, budoucím mazákům.

Žáci 9. ročníku

fotky ve fotogalerii ........ více zde

videa ve fotogalerii ........více zde

Datum vložení: 1. 7. 2013 0:00
Datum poslední aktualizace: 1. 7. 2013 0:00

Svátek má Marek

dnes, čtvrtek 25. 4. 2024
pátek 26. 4. polojasno 14/0 °C
sobota 27. 4. jasno 17/3 °C
neděle 28. 4. skoro jasno 20/5 °C

25.4.2024 05:04

-0.2 °C

Nechť si duben sebelepší bývá, ovčákovi hůl přec jen se zasněžívá.

Brambory sázej na svatého Marka - bude jich plná jamka.