Projekty 2014/2015

Exkurze - projekt CPTO

V rámci proLogo projektu.jektu „Cestou přírodovědných a technických oborů napříč Středočeským krajem" byly osloveny všechny základní a střední školy ve Středočeském kraji. Středočeský kraj bude rozdělen na jednotlivé oblasti a školy si vyberou exkurzi do firmy ze svého okolí, které se zúčastní žáci 7. a 8. tříd.

Naše exkurze se uskuteční 27.dubna. Navštívíme firmu Rückl Crystal v Nižboru.

eKabinet

Naše škola se přihlásila do vzdělávacího portálu eKabinet.cz, který obLogo vzdělávacího portálu eKabinet.czsahuje více než 40 000 profesionálně vytvořených vzdělávacích materiálů z matematiky, fyziky, chemie, biologie, přírodopisu, přírodovědy, angličtiny a dalších předmětů, které jsou přístupné online. Vzdělávací materiály tvoří multimediálně zpracovaný obsah ve formě videí, animací, simulací, 2D a 3D modelů, fotografií, obrázků, interaktivních cvičení a doplňkových materiálů. Každý učitel má možnost vytvářet si přípravy na vyučovací hodiny vhodné pro použití s interaktivní tabulí nebo datovým projektorem.

Příběhy bezpráví

Již po desáté probíhá v listopadu na mnoha českých základních i středních školách projekce filmů s tématikou moderních československých dějin.

Naše škola je do projektu zapojena od začátku. Se žáky devátých ročníků jsme již zhlédli v rámci Příběhů bezpráví např. filmy o akcích STB, o zásazích proti kulturním pracovníkům, o přerušené kariéře hokejového týmu apod.

Letošní ročník je věnován 25. výročí sametové revoluce. Z nabídky jsme si vybrali film ,,Václav Havel, Praha – Hrad“, kterým jsme si připomněli nadšenou atmosféru budování demokratického státu v prvním půlroce po sametové revoluci. Konkrétně vnitrostátní a mezinárodní činnost Václava Havla od zvolení prezidentem 29. 12. 1989 po volby v červnu 1990.

I toto je jedna z možností jak přiblížit dětem historické události atraktivněji.

Ovoce do školLogo projektu Ovoce do škol.

Naše škola je součástí projektu Ovoce do škol. Žáci 1. – 5. ročníku dostávají 1 – 2x měsíčně zdarma čerstvé ovoce či zeleninu. Díky tomuto projektu se mohou naučit, jak je důležité zařazovat ovoce a zeleninu do svého jídelníčku. Věříme, že si děti zdravou stravu postupně oblíbí a časem jí dají přednost třeba před hranolky a brambůrky.

Logo projektu Recyklohraní.Recyklohraní aneb Ukliďme si svět

Třídění a recyklace odpadů je v dnešní době nutností. Proto se naše škola přihlásila do školního recyklačního programu Recyklohraní. Děti přinášejí vyřazená drobná elektrozařízení a baterie, které následně odeberou firmy zabývající se recyklací. Chceme tímto způsobem v dětech podpořit šetrné chování k životnímu prostředí a naučit je správnému nakládání s odpady.

Najdi, co hledášLogo soutěže Najdi, co hledáš.

Soutěž určená žákům 2. stupně. Hrdina soutěže, vesmírný kamarád psa Krastyho, Pan Zelený, si oblíbil Českou republiku a chce nastoupit do české školy. Děti mu  pomáhají v přípravě na zkoušky pomocí plnění otázek. Jako dopňková hra je nově uvedená hra Abaku.

Čtení pomáháLogo projektu Čtení pomáhá.

Charitativní projekt, kde cílem je spojit radost ze čtení s pomocí druhým. Děti čtou knihy, které si vyberou ze seznamu knih, rozděleného podle věku čtenáře. Po přečtení knihy odpoví na internetových stránkách na několik otázek, týkajících se obsahu knihy. Tím získají 50,- Kč, které věnují někomu, kdo čeká na pomoc.

Dílna čtení

Projekt probíhá na 1. a 2. stupni naší školy v hodinách českého jazyka. Pro důkladné porozumění textu čtou žáci potichu a každý sám a následně odpovídají na zadané otázky nebo diskutují o textu.

Fíha - Dýha  Logo projektu Fíha-Dýha

Celorepublikový projekt FÍHA - DÝHA vznikl na podporu povědomí o kvalitě přírodních materiálů u dětí a studentů nejen v rámci vyučování a zájmových kroužků, ale i v praktickém životě. Dřevo totiž bývá často až nesmyslně nahrazováno plastovými či jinak umělými materiály…

Naše škola se do projektu zapojila v rámci předmětu Technické činnosti v 8. a 9. ročníku. V dílnách z dýhy žáci vyrábějí např. intarzie.

Výzva 51

Naše škola se zapojila do projektu Výzva 51 jako partnerská škola s možností získat mobilní dotyková zařízení (tablety) do výuky.

Svátek má Irena

dnes, úterý 16. 4. 2024
déšť 10 °C 4 °C
středa 17. 4. déšť se sněhem 9/1 °C
čtvrtek 18. 4. déšť se sněhem 8/0 °C

16.4.2024 00:04

--- °C

--- %

--- °C

Duben hojný vodou - říjen vínem.

Mokrý duben pěkný ječmen dává.