Adopce na dálku

Kamarád z Indie

Protože náš kamarád dokončil školní docházku, byla naše adopce na konci roku 2018 ukončena. Doufáme, že jsme mu alespoň trochu pomohli ulehčit  jeho start do dospělého života. Hodně štěstí Nareshi!

V dubnu 2018 přišel další dopis od Palle Nareshe. Píše, že jsou pro něho Velikonoce důležitým křesťanským svátkem. Je šťastný, že dokončil souhrnné zkoušky, nyní se připravuje na závěrečné. Všem přeje krásné Velikonoce a vše dobré.

Na jaře 2017 jsme opět obdrželi dopis z Indie. Naresh navštěvoval 9. třídu a zdárně složil dvě zkoušky. Úspěch oslavil s rodinou a přáteli. Nyní se připravuje na třetí část závěrečné zkoušky. Čeká ho poslední rok studia. Posílá srdečné pozdravy a modlí se za nás.

Palle Naresh

Palle Naresh - 2016

Těsně před vánočními svátky na naši školu dorazil další dopis z Indie. Zde je jeho český překlad.

Palle Naresh v 6. ročníku

Palle Naresh na konci 6. třídy

Jak to všechno začalo

Na podzim 2006 jsme se dozvěděli první informace o projektu Adopce na dálku.Tato akce umožňuje získat finanční prostředky na školu chudým dětem v zemích, kde nefunguje sociální systém jako u nás a na školách je nutno platit školné. Nutnou finanční částku poskytneme právě tím, že prostřednictvím katolické charity dítě adoptujeme. Školákovi jsou potom hrazeny školní pomůcky, školní uniforma, strava ve škole a základní zdravotní péče.

Rozhodli jsme se projektu jako škola zúčastnit. A hned se objevila otázka: „Kde a jak získáme potřebné finance?“ Vzhledem k tomu, že jsme chtěli prostředky získat vlastním přičiněním, rozhodli jsme se namísto tradiční vánoční besídky uspořádat jarmark a prodávat „vlastní výtvory“. Jarmark se vydařil nad očekávání, vznikla nám nová tradice a finanční výtěžek jsme mohli poslat na adopci.

Rozhodli jsme se podporovat indického chlapce jménem Palle Naresh částkou 4 900,-Kč..

Náš kamarád se představuje

Křestní jméno: Naresh

Příjmení: Palle

Datum narození: 8. 7. 2001

Náboženství: katolické

Bydliště: Embai, svazový stát Andhrapradéš

Škola: St. Johnś Residenti

Oblíbený předmět: společenské vědy, Hindi

Oblíbené jídlo: rýže se zeleninou

Rodina: otec pracuje jako katecheta v kostele za minimální mzdu, matka je námezdní dělnice, rodina nevlastní žádnou půdu, chlapec je jedináček

Jeho cíl v životě: pracovat jako sociální pracovník

Jeho první vysvědčení

Prosinec 2008 - nová fotografie Nareshe, přání do Nového roku Kurnoolské Diecéze, obrázek od Nareshe, Vánoční pozdravy Biskupa Anthony Poola, zpráva ředitele školy Kurnool

Svátek má Josef

jasno 9 °C 0 °C
středa 20. 3. zataženo 14/2 °C
čtvrtek 21. 3. zataženo 14/7 °C
pátek 22. 3. zataženo 15/8 °C

19.3.2024 10:03

-1.5 °C

Sníh v březnu škodí osení i vinné révě.

Svatý Josef sklání bradu, pluje zima dolů s vodou.

11.1.2021-PF 2021 + 3 králové