Svátek má Viktor

28. 7. 2021

oblacnosde

Bude polojasno až oblačno, místy přeháňky nebo déšť, na východě i bouřky. Denní teploty 22 až 26°C, na východě až 30°C. Noční teploty 16 až 12°C.

28.7.2021 18:11

20 °C

16 °C

Když červenec pěkně hřeje, o vánocích se zima zaskvěje.

Vyrostou-li v létě do rána houby na hnoji, bude pršet.

2. oddělení školní družiny je umístěno v hlavní budově školy ve druhém patře. Pro svou činnost využíváme 2 místnosti, samostatnou učebnu a hernu.

Do ŠD si děti přinesou -  oblečení, sportovní obuv - věci je nutné podepsat.

Režim ŠD

6:30-7:40 – Ranní družina -  probíhá v samostatné budově nedaleko školy, v areálu družiny 1. oddělení. Zde se nachází herna, pracovna, tělocvična a sociální zařízení.

7:40-8:00 – přechod dětí společně s paní vychovatelkou z areálu družiny do budovy školy

8:00-11:40/12:35 – výuka dle rozvrhu

11:40/12:35 – Děti vždy přebírá paní vychovatelka. Následuje osobní hygiena, oběd, následný odchod dětí do družiny/na autobus.

V družině mohou děti relaxovat, hrát společenské hry, zabývat se kreslením, četbou nebo stavět modely ze stavebnice Lego.

13:00-14:30 – hlavní činnost ve školní družině. Zájmové činnosti – výtvarná, tělovýchovná, hudební, pracovní, vycházky. Formou aktivního odpočinku u dětí jsou nadále rozvíjeny jejich vědomosti, dovednosti, znalosti, vhodné sociální návyky (zlepšit vztahy mezi spolužáky, vytvářet nová přátelství a kamarádství, navzájem si pomáhat, být k sobě tolerantní, ohleduplnost při hraní míčových her) a pracovní návyky (bezpečnost práce, dodržování pracovního postupu, udržovat pořádek v učebně i mimo ni).

14:30-15:00 – osobní hygiena, svačina

15:00-16:00 – předčítání pohádky, volné hry dle výběru dětí, individuální příprava na vyučování a psaní DÚ, postupný odchod dětí z družiny domů a na autobus.