Svátek má Viola

25. 5. 2020

oblacnosde

Bude polojasno až oblačno, místy přeháňky, ojediněle bouřky. Denní teploty 13 až 17°C. Noční teploty 9 až 5°C.

25.5.2020 00:12

Březen - za kamna vlezem, duben - ještě tam budem, máj - polezem na kraj.

Jaký den 25. máje jakožto na den Urbana povětří jest, takový podzimek následovati má.

Při základních, středních a vyšších odborných školách se zřizuje školská rada. Školská rada je orgán školy umožňující zákonným zástupcům nezletilých žáků, zletilým žákům a studentům, pedagogickým pracovníkům školy, zřizovateli a dalším osobám podílet se na správě školy.

Radu školy zřizuje zřizovatel, který zároveň stanoví počet jejích členů a vydá její volební řád. Třetinu členů školské rady jmenuje zřizovatel, třetinu volí zástupci nezletilých žáků a třetinu volí pedagogičtí pracovníci dané školy. Členem školské rady nemůže být ředitel školy. Nezvolí-li zákonní zástupci nezletilých žáků stanovený počet členů školské rady ani na základě opakované výzvy, jmenuje zbývající členy školské rady ředitel školy.

Funkční období členů školské rady je tři roky. Zasedání školské rady svolává její předseda. Ředitel školy nebo jím pověřený zástupce je povinen zúčastnit se zasedání školské rady na vyzvání jejího předsedy. Ředitel školy je povinen umožnit školské radě přístup k informacím o škole, zejména k dokumentaci školy.

Složení rady školy:

Za OÚ: Kateřina Bláhová, Eva Jaššová, Martin Pinka