Svátek má Květoslava

8. 12. 2019

obl

Bude polojasno až oblačno. Denní teploty 4 až 8°C. Noční teploty 5 až 1°C.

8.12.2019 01:03

V prosinci-li zima, sníh-li hojně lítá, hojnost všady bývá žita.

Studený prosinec se sněhem dá žito na každé výšině.

Ovoce do školLogo projektu Ovoce do škol.

Naše škola je součástí projektu Ovoce do škol. Žáci 1. – 5. ročníku dostávají 1 – 2x měsíčně zdarma čerstvé ovoce či zeleninu. Díky tomuto projektu se mohou naučit, jak je důležité zařazovat ovoce a zeleninu do svého jídelníčku. Věříme, že si děti zdravou stravu postupně oblíbí a časem jí dají přednost třeba před hranolky a brambůrky.

Multipolis aneb Přemýšlíme o lidechLogo projektu Multipolis.

V letošním roce jsme se zapojili do projektu Multipolis, který pomocí deskové hry vede žáky k tomu, aby se více zamýšleli nad vztahy mezi lidmi. Ve hře se ocitají v roli nových příchozích do sousedství a poznávají nové lidi, utvářejí si názory na ně, seznamují se s nimi. Zjišťují, že je nutné lidi nejdříve poznat, než je začnou posuzovat a hodnotit. Děti se tak učí zejména toleranci v mezilidských vztazích.

Recyklohraní aneb Ukliďme si světLogo projektu Recyklohraní.

Třídění a recyklace odpadů je v dnešní době nutností. Proto se naše škola přihlásila do školního recyklačního programu Recyklohraní. Děti přinášejí vyřazená drobná elektrozařízení a baterie, které následně odeberou firmy zabývající se recyklací. Chceme tímto způsobem v dětech podpořit šetrné chování k životnímu prostředí a naučit je správnému nakládání s odpady.

EU peníze školámLogo projektu EU peníze školám.

Zapojením do tohoto projektu škola získala peníze na modernizaci výuky. Žáci mají nyní možnost pracovat v počítačové učebně vybavené novými počítači, vyučující mohou při výuce využívat dvě interaktivní tabule (třetí tabule bude instalována v dubnu 2013) a dataprojektory. Také díky tomu se stává výuka pro žáky zajímavější.

Podpora podnikání aneb Finanční gramotnost

Pátým rokem probíhá na škole projekt zaměřený na finanční gramotnost žáků a na jejich případnou budoucí podnikatelskou činnost.
Žáci od 6. do 9. Ročníku se seznamují s hospodařením rodiny i státu, s úskalími půjček a úvěrů, s negativním vlivem reklamy na rozhodování lidí, s pracovními příležitostmi a možnostmi podnikání. Cílem tohoto projektu je naučit žáky uvážlivě hospodařit s financemi.

Najdi, co hledášLogo soutěže Najdi, co hledáš.

Soutěž určená žákům 2. stupně. Hrdina soutěže, vesmírný kamarád psa Krastyho, Pan Zelený, si oblíbil Českou republiku a chce nastoupit do české školy. Děti mu  pomáhají v přípravě na zkoušky pomocí plnění otázek. Jako dopňková hra je nově uvedená hra Abaku.

Čtení pomáháLogo projektu Čtení pomáhá.

Charitativní projekt, kde cílem je spojit radost ze čtení s pomocí druhým. Děti čtou knihy, které si vyberou ze seznamu knih, rozděleného podle věku čtenáře. Po přečtení knihy odpoví na internetových stránkách na několik otázek, týkajících se obsahu knihy. Tím získají 50,- Kč, které věnují někomu, kdo čeká na pomoc.

Tiché čtení

Projekt probíhá na 1. a 2. stupni naší školy v hodinách českého jazyka. Pro důkladné porozumění textu čtou žáci potichu a každý sám a následně odpovídají na zadané otázky nebo diskutují o textu.

Fíha - Dýha

Logo projektu Fíha-Dýha

Celorepublikový projekt FÍHA - DÝHA vznikl na podporu povědomí o kvalitě přírodních materiálů u dětí a studentů nejen v rámci vyučování a zájmových kroužků, ale i v praktickém životě. Dřevo totiž bývá často až nesmyslně nahrazováno plastovými či jinak umělými materiály…

Naše škola se do projektu zapojila v rámci předmětu Technické činnosti v 8. a 9. ročníku. V dílnách z dýhy žáci vyrábějí např. intarzie.