Svátek má Emil

22. 5. 2019

zatazenosde

Bude oblačno až zataženo, místy přeháňky nebo déšť, ojediněle bouřky. Denní teploty 13 až 17°C. Noční teploty 13 až 9°C.

22.5.2019 08:42

Když máj vláhy nedá, červen se předá.

Na Julii lny se sijí.

Výuka žáků se speciálními vzdělávacími potřebami

Pokud byly u žáků zjištěny na základě speciálně pedagogického, popřípadě psychologického vyšetření speciální vzdělávací potřeby, pak se speciální vzdělávání všem těmto žákům poskytuje. Toto vyšetření provádí pedagogicko-psychologická poradna a speciálně pedagogické centrum.

Žákům se speciálními vzdělávacími potřebami je věnována péče během výuky i mimo ni. Pokud se jedná o tzv. integrovaného žáka ,musí rodiče těchto žáků požádat ředitele školy o vzdělávání podle individuálního vzdělávacího plánu. Integrovaní žáci mají možnost při vyučování používat kompenzační pomůcky. Žáci také docházejí na pedagogickou intervenci, která probíhá ve škole 1x týdně a je zaměřena na individuální potřeby žáka /např. nácvik čtení, rozvoj grafomotoriky, zvyšování koncentrace pozornosti a soustředění/. Ke všem těmto žákům je přistupováno individuálně. Individuální přístup spočívá v toleranci obtíží, mírnějším hodnocení a klasifikaci, dopomoci učitele, povzbuzení a vytvoření takových podmínek, aby všichni tito žáci mohli podat co nejlepší výkon.

Žáci nadaní a žáci mimořádně  nadaní

Nadaným žákům a mimořádně nadaným žákům je samozřejmě věnována také individuální péče. Na základě doporučení pedagogicko psychologické poradny se mohou tito žáci vzdělávat podle individuálního vzdělávacího programu, který je vypracován podle platných osnov a je obohacen o rozšiřující učivo.