Svátek má Helena

18. 8. 2019

oblacnosde

Bude polojasno až oblačno, ojediněle přeháňky. Denní teploty 27 až 31°C. Noční teploty 18 až 14°C.

18.8.2019 02:36

Srpen k zimě hledí a rád vodu cedí.

Svaté Helence pletou ženci věnce.

Výzva 56

Naše škola uspěla v získání grantových prostředků v rámci tzv. Výzvy č. 56, Operačního programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost v oblasti 1.1 – Zvyšování kvality ve vzdělávání, pro období 1.7.- 31. 12. 2015.

Cílem je rozvoj vzdělanostní společnosti za účelem posílení konkurenceschop­nosti ČR prostřednictvím modernizace systémů počátečního, terciárního a dalšího vzdělávání, jejich propojení do komplexního systému celoživotního učení a zlepšení podmínek ve výzkumu a vývoji.

Podporované aktivity:

• Podpora realizace kurikulární reformy škol a školských zařízení.
  • Podpora výuky cizích jazyků a v cizích jazycích ve školách a školských zařízeních.

Uvedené podporované aktivity byly omezeny do tzv. šablon klíčových aktivit, které si školy podle svých požadavků vyberou a tím si projektovou žádost sestaví.

Šablony klíčových aktivit:

1. Čtenářské dílny jako prostředek ke zkvalitnění čtenářství a čtenářské gramotnosti.
  2. Zahraniční jazykový kurz pro učitele.
  3. Stínování (shadowing) pro pedagogy cizích jazyků, matematiky, přírodovědných a technických předmětů v zahraničí.
  4. Zahraniční jazykově-vzdělávací pobyt pro žáky.

Naše škola si vybrala šablonu č. 1 a č. 4.