Svátek má Libor

23. 7. 2019

poloj

Bude skoro jasno až polojasno, v SV polovině oblačno až zataženo, ojediněle přeháňky nebo slabý déšť. Denní teploty 27 až 31°C, na SV kolem 24°C. Noční teploty 17 až 13°C.

23.7.2019 17:23

Červenec a srpen jsou nejteplejšími měsíci v roce.

Když prší o Apolináři, dlouho se z lesů paří.

Adopce na dálku

Kamarád z Indie

Protože náš kamarád dokončil školní docházku, byla naše adopce na konci roku 2018 ukončena. Doufáme, že jsme mu alespoň trochu pomohli ulehčit  jeho start do dospělého života. Hodně štěstí Nareshi !

V dubnu 2018 přišel další dopis od Palle Nareshe. Píše, že jsou pro něho Velikonoce důležitým křesťanským svátkem. Je šťastný, že dokončil souhrnné zkoušky, nyní se připravuje na závěrečné. Všem přeje krásné Velikonoce a vše dobré.

Na jaře 2017 jsme opět obdrželi dopis z Indie. Naresh navštěvoval 9. třídu a zdárně složil dvě zkoušky. Úspěch oslavil s rodinou a přáteli. Nyní se připravuje na třetí část závěrečné zkoušky. Čeká ho poslední rok studia. Posílá srdečné pozdravy a modlí se za nás.

Palle Naresh         Palle Naresh - 2016

Těsně před vánočními svátky na naši školu dorazil další dopis z Indie. Zde je jeho český překlad.

zde otevřít

Palle Naresh v 6. ročníku

Palle Naresh na konci 6. třídy

Jak to všechno začalo …

Na podzim 2006 jsme se dozvěděli první informace o projektu Adopce na dálku.Tato akce umožňuje získat finanční prostředky na školu chudým dětem v zemích, kde nefunguje sociální systém jako u nás a na školách je nutno platit školné. Nutnou finanční částku poskytneme právě tím, že prostřednictvím katolické charity dítě adoptujeme. Školákovi jsou potom hrazeny školní pomůcky, školní uniforma, strava ve škole a základní zdravotní péče.

Rozhodli jsme se projektu jako škola zúčastnit. A hned se objevila otázka: „Kde a jak získáme potřebné finance?“ Vzhledem k tomu, že jsme chtěli prostředky získat vlastním přičiněním, rozhodli jsme se namísto tradiční vánoční besídky uspořádat jarmark a prodávat „vlastní výtvory“. Jarmark se vydařil nad očekávání, vznikla nám nová tradice a finanční výtěžek jsme mohli poslat na adopci.

Rozhodli jsme se podporovat indického chlapce jménem Palle Naresh částkou 4 900,-Kč.

Náš kamarád se představuje :

Křestní jméno :               Naresh

Příjmení :                       Palle

Datum narození :           8. 7. 2001

Náboženství :                 katolické

Bydliště :                       Embai,svazový stát Andhrapradéš

Škola :                          St. Johnś Residenti

Oblíbený předmět :       společenské vědy, Hindi

Oblíbené jídlo :             rýže se zeleninou

Rodina :                        otec pracuje jako katecheta v kostele za minimální mzdu

matka je námezdní dělnice

rodina nevlastní žádnou půdu